Kişisel Blog · 9 Mayıs 2021 0

Hayatı Özgür Yaşayanlardan Mıyız?

İnsan bazen gerçekten de merak ediyor. Hayatı umduğumuz gibi mi yoksa onların umduğu gibi mi yaşıyoruz? İnsan artık ne istediği bile açıkçası bilmezken nasıl gelişiyor yaşantımıza yol veren bu yollar?

Neyse konumuza geri dönelim. Ucu tamamen açık bir konu başlığı koyunca istediğimiz şekilde sorgulamakta özgürüz. Sonuçta klavye parmaklarımızın ucunda. Hayat bize yaşantımızda standartlara uymamız konusunda zorlamakta ve bazı insanlar gibi cesaretli davranamıyoruz. Hayatın bize zorlamış olduğu bu standart hayata ayak uydurmak zorundayız. Zincirleri kırmayı düşünmüyoruz resmen. Aynı şu yavru fil videosunu izlemişsinizdir. Filin ayağına zincir vuran ve zincirden kurtulmayı beceremeyen fil kardeşin büyüdüğü zaman da o incecik zincirden kurtulamayacak olarak düşünüp özgürlüğü için savaşmayı bırakması gibi.

Hayatı Özgür Yaşayanlardan Mıyız?

Size şu kadar söyleyeyim kim istemez ki gideyim dünyayı gezeyim. Üstüne üstlük şöhret ve para kazanayım. Kim istemez ki bir hareketle ünlü olayım ve hayranlarım bana baksın, restoran zincirleri kurayım. Kim istemez ki böyle şeyler yaşamayı? Zaman kaldıracının keyfini sürmeyi ve siz evde yatarken paraların hesaplarınıza girişini izlemeyi, siz bu hayatın tadını özgürce ve bir şeye bağlı kalmadan yaşamayı, bir gün orada bir gün burada olmayı kim istemez! Şimdi diyeceksiniz arkadaşlar bu kadar anlatıyorsun be kardeşim ama kimse bu kadar şanslı değil, alnımızda ne yazıyorsa onu yaşıyoruz. Hayır kardeşim senin ve benim cesaretimizin olmaması için bu hayatta dar bir alan içerisinde yaşıyoruz. Hayır kardeşim biz standartları seviyoruz biz öyle gördük ailemizde ve bu olaya bu şekilde alıştık. Hatta belki biz buna zorlandık. Yeni nesile geçtiğimizi hep unutuyoruz. Artık zamanı geldi kırmalıyız bu zincirlerimizi.

Ayrıca alnımıza belki de bu yazılmadı? Belki kaderimizde 2 farklı yol var ve biz bu yolu seçtik? Neden bu yolu seçtik çünkü önümüzde örnekleri var. Kim bilir ki?? Ayrıca yaşadığımız bu hayatta kimse mutluyum, standartlara uymak beni yormuyor ve alışmışlıklar bana maddiyatımda kolaylık sağlıyor demesin.Bizim bu alışkanlarımız para ile satın aldığımız ruhsuz eşyalar kadar özgürleşmemize neden oluyor. Para ile satın aldığımız ruhsuz eşyalar kadar özgürüz.